Monte Pissis (6795m) i Tres Cruces (6748m)

ŚLADAMI POLSKICH WYPRAW ANDYJSKICH


Po sukcesie naszej wyprawy na Ojos del Salado, zapraszamy na kolejny wyjazd śladami Polskich Wypraw Andyjskich, którego celem są dwa szczyty należące do najwyższych w Andach: Tres Cruces (6748m) - szósty i Monte Pissis (6795m) - trzeci pod względem wysokości szczyt Ameryki. Zostały po raz pierwszy zdobyte przez uczestników polskiej wyprawy w 1937 roku. Oba są położone w wyjątkowym miejscu - na Puna de Atacama gdzie znajduje się najwięcej (ponad 30) sześciotysięcznych szczytów Andów. Na szczytach występują umiarkowane trudności o charakterze lodowcowym oraz wszystkie problemy związane z dużą wysokością, niskimi temperaturami, silnym, uciążliwym wiatrem. Z tych powodów wejście na oba szczyty stanowi wymagające przedsięwzięcie, odpowiednie dla osób dobrze obytych z wysokością. Jest również dobrą propozycją dla tych, którzy najwyższy szczyt Ameryki - Aconcagua, mają już za sobą. Wielką zaletą wyjazdu jest możliwość przebywania w wyjątkowej, surowej, pustynnej scenerii jednego z najbardziej odludnych miejsc kontynentu.

TERMIN: luty 2019                                                        CENA: 7000 złotych + 900 USD
ORIENTACYJNY PROGRAM:

Dzień 1-2. Przelot do Buenos Aires.

Dzień 3-4. Przejazd autobusem do miejscowości Catamarca następnie do Fiambali (1600m), miejsca wyjściowego do działalności na Puna de Atacama. Odpoczynek i przygotowanie do działalności górskiej.

Dzień 5-6. Wstępna aklimatyzacja w rejonie Passo San Francisco (4800m). Powrót do Fiambali.

Dzień 7. Odpoczynek.

Dzień 8-12. Działalność górska na PissisJej przebieg jest uzależniony od warunków pogodowych i postępów w aklimatyzacji uczestników. Dojazd samochodem terenowym z Fiambali przez Valle Ancho do miejsca obozu bazowego (4800m). Powyżej bazy w drodze na szczyt zwyczajowo zakłada się dwa biwaki, najwyższy na wys. 5800-6000m. Po zakończeniu działalności powrót do Fiambali.

Dzień  13. Odpoczynek. Relaks w ciepłych źródłach

Dzień 14-17. Działalność górska na Tres Cruces. Dojazd samochodem terenowym na wysokość ok. 4700m. Wejście szczytowe jest poprzedzone założeniem najwyższego biwaku na wysokości ok. 5800m. Powrót do Fiambali.

Dzień 18. Powrót autobusem do Buenos Aires.

Dzień 19. Dzień rezerwowy.

Dzień 20-21. Powrót do Polski.

Pozostałe informacje: naszczycie@gmail.com

Atacama

© 2014 NaSzczycie.pl

Strona głównaO nasWyprawyKontaktPartnerzy