Huayna Potosi (6088m) i Nevado Sajama (6520m)

Wyprawa wysokogórska do Boliwii, nazywanej Tybetem Ameryki Południowej, której celem jest wejście na dwa szczyty sześciotysięczne - Huayna Potosi (6088m) oraz najwyższą górę tego kraju - Nevado Sajama (6520m). Na obu występują trudności typowe dla gór lodowcowych. Dla uzyskania wstępnej aklimatyzacji i jako uzupełnienie działalności górskiej, planujemy zwiedzić i zobaczyć wielkie atrakcje przyrodnicze Boliwii - pustynny płaskowyż Altiplano, ogromne solniska Salar de Uyuni oraz miejsca będące naj na świecie: najwyżej położoną stolicę - La Paz i najwyższe żeglowne jezioro - Titicaca. Wyjątkowe krajobrazy, surowa przyroda i egzotyczna kultura.

TERMIN: lipiec/sierpień                                                    CENA: 7000 złotych + 800 USD

ORIENTACYJNY PROGRAM:

Dzień 1-2. Przelot do La Paz.

Dzień 3. Zwiedzanie zabytkowej części miasta. Nocny przejazd do Uyuni.

Dzień 4-6. 3-dniowa aklimatyzacyjna wyprawa samochodem terenowym na Salar de Uyuni, nad Laguna Colorada i Laguna Verde (do wysokości 5000m). Po drodze gejzery i możliwość kąpieli w gorących źródłach. Aklimatyzacyjne wycieczki na zboczach okolicznych wulkanów. Ostatniego dnia powrót do Uyuni. Nocny przejazd do La Paz.

Dzień 7. Odpoczynek w La Paz. Przygotowanie do działalności górskiej.

Dzień 8-9. Działalność górska na Huayna Potosi (6088m). Dojazd samochodem na Passo Zongo (4800m) i podejście do miejsca obozu na 5300m. Następnego dnia wejście na szczyt i powrót do La Paz.

Dzień 10. Przejazd do miejscowości Copacabana nad jeziorem Titicaca w Boliwii.

Dzień 11. Odpoczynek nad Titicaca (3820m) - najwyżej położonym żeglownym jeziorem świata. Wycieczka łodzią na Isla del Sol (Wyspę Słońca).

Dzień 12. Powrót do La Paz. Przygotowanie do działalności na Nevado Sajama.

Dzień 13. Przejazd do miejscowości Sajama (4200m).

Dzień 14-16. Działalność górska na Nevado Sajama. Wejście szczytowe poprzedzone założeniem obozu na wys. 5450m.

Dzień 17. Powrót do La Paz.

Dzień 18-19. Dni rezerwowe. W razie planowego zakończenia działalności górskiej, możliwość zrobienia jednodniowych wycieczek w okolicy La Paz: do ośrodka archeologicznego Tiahuanako, najwyżej położonej stacji narciarskiej na świecie Chacaltaya (5400m), zjazdu rowerami Drogą śmierci z El Alto do Coroico.

Dzień 20-21. Powrót do Polski.


Pozostałe informacje: naszczycie@gmail.com

Boliwia

© 2014 NaSzczycie.pl

Strona głównaO nasWyprawyKontaktPartnerzy