Trekking w Cordillera Blanca - Nevado Coropuna (6425m)

Wyprawa wysokogórska i trekkingowa w dwa górskie rejony Peru - każdy o zupełnie odmiennym charakterze. Główne punkty programu to trekking w Cordillera Blanca, a w drugiej części wyjazdu wejście na najwyższy szczyt południowego Peru – Nevado Coropuna (6425m).

Cordillera Blanca (Białe Kordyliery) położone w środkowym Peru, uważane są za jedne z najpiękniejszych gór świata. Znajdujące się tam szczyty (wśród nich Huascaran - najwyższy szczyt kraju) wyróżniają się strzelistością kształtów i mają charakter wybitnie lodowcowy. Ich poznanie umożliwia trasa trekkingu, prowadząca w wyjątkowej scenerii dolinami Santa Cruz – Yanganuco.

Nevado Coropuna jest położony w zupełnie odmiennej, pustynnej Cordillera Occidental w południowym Peru (rejon Arequipy). Coropuna to wygasły wulkan z rozległym plateau i lodowcem w partiach szczytowych. Został zdobyty w 1911 roku przez ekipę amerykańskiego archeologa Hirama Binghama znanego z odkrycia Machu Picchu.

W ramach odpoczynku w trakcie i po zakończeniu działalności górskiej - zwiedzanie Limy i Arequipy oraz wizyta w rezerwacie zwierząt morskich na Islas Ballestas na wybrzeżu Pacyfiku.

TERMIN: lipiec/sierpień                                                     CENA: 7000 złotych + 800 USD


ORIENTACYJNY PROGRAM:

Dzień 1-2. Przelot do Limy. Zwiedzanie zabytkowej części miasta – m.in. Plaza de Armas, Katedry i katakumb kościoła San Francisco.

Dzień 3. Przejazd do Huaraz (3000m) – miejscowości wypadowej w Cordillera Blanca.

Dzień 4-9. Tygodniowy trekking w Cordillera Blanca dolinami Santa Cruz –  Llanganuco. Jest to wspaniała widokowo, popularna trasa prowadząca u stóp pięcio- i sześciotysięcznych szczytów „Białych Kordylierów” – w tym najwyższego szczytu Peru – Huascaran (6768m).

Dzień 4. Dojazd z Huaraz do wioski Cashapampa (2900m). Pierwszy etap trekkingu doliną Santa Cruz do miejsca biwakowego Llamacorral (3600m).

Dzień 5. Etap do Quebrada Arhuaycocha (4000m). Wycieczka do Alpamayo Base Camp u stóp jednego z najpiękniejszych szczytów świata - Nevado Alpamayo.

Dzień 6. Etap z  Quebrada Arhuaycocha do Taullipampa (4250m).

Dzień 7. Przejście przez przełęcz Punta Union (4750m) do doliny Hauripampa i miejsca biwakowego Cachinapampa (3850m).

Dzień 8. Etap do Vaqueria skąd zejście (lub zjazd) do jezior Llanganuco i do Pisco Base Camp (4200m).  

Dzień 9. Powrót do Huaraz - po drodze zwiedzanie Campo Santo Yungay, miejsca gdzie w 1970 roku lawina spowodowana trzęsieniem ziemi, zasypała kilkunastotysięczną miejscowość Yungay.

Dzień 10. Powrót do Limy.

Dzień 11-12. Odpoczynek. Wycieczka do rezerwatu zwierząt morskich na wulkanicznych wyspach Ballestas. Powrót do Limy. 

Dzień 13. Przejazd do Arequipy (2325 m).

Dzień 14-19. Działalność górska na Coropuna (6425m). Dojazd do miejsca obozu bazowego nad Laguana Pallacocha (4750m). Dojście do wysokiego obozu na wys. 5800m, skąd na szczyt. Powrót do Arequipy.

Dzień 20. Przejazd do Limy.

Dzień 21. Dzień rezerwowy.

Dzień 22-23. Przelot do Polski.

Pozostałe informacje: naszczycie@gmail.com


Peru

© 2014 NaSzczycie.pl

Strona głównaO nasWyprawyKontaktPartnerzy