O nas

WYJAZDY

Zajmuję się prowadzeniem wypraw i trekkingów na wysokie szczyty Ameryki Południowej. Podróżuję tam od 2000 roku. Korzystam ze znajomości odwiedzanych rejonów i swojego doświadczenia organizacyjnego, a tam gdzie jest to potrzebne, współpracy miejscowych przewodników górskich i agencji turystycznych. Wyjazdy odbywają się w niedużych, kilkuosobowych grupach, co zapewnia elastyczną działalność oraz właściwą współpracę w zespole. Ze względu na charakter wyjazdów osoby biorące w nich udział muszą posiadać odpowiednie doświadczenie górskie (na poziomie przynajmniej alpejskim), przygotowanie fizyczne, a także świadomość ryzyka związanego z tego rodzaju działalnością. Prowadząc wyjazdy dokładam starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i właściwy przebieg aklimatyzacji uczestników oraz umożliwić im przeżycie przygody i satysfakcji z osiągania celów.


DLACZEGO ANDY?

Dla alpinistów i turystów wysokogórskich jest to rejon olbrzymich możliwości. Andy są jednym z największych łańcuchów górskich świata - około 100 szczytów o bardzo zróżnicowanych trudnościach wznosi się na wysokość powyżej 6000 metrów. Wśród nich, każdy znajdzie cel odpowiadający jego doświadczeniu i aspiracjom. Pod względem wysokości i dostępności Andy z powodzeniem mogą stanowić pośredni etap między stosunkowo ucywilizowanymi górami Europy a dzikimi szczytami Azji. Ameryka Południowa to również wiele miejsc wartych zobaczenia, wyjątkowa przyroda, legendarna historia indiańskich cywilizacji, gościnni mieszkańcy oraz - tak odmienny od naszego, pozbawiony pośpiechu styl życia. 

   

PROWADZĄCY

Andrzej Kurowski - alpinista, pilot wycieczek. Wspinam się od 30 lat - w Tatrach, Alpach (m.in. przeszedłem północne ściany Dru, Droites, Piz Badile), na Kaukazie i w Tień-Szaniu. Ponad 100 razy wszedłem na szczyty alpejskich czterotysięczników, w tym na wszystkie w Szwajcarii. Organizowałem i brałem udział w wyprawach w Andy, Himalaje Garhwalu i w góry Afryki Równikowej. Ameryka Południowa i Andy są moją największą fascynacją - prowadziłem wyprawy i trekkingi na szczyty w Argentynie, Boliwii, Chile, Ekwadorze, Peru i Meksyku.

© 2014 NaSzczycie.pl

Strona głównaO nasWyprawyKontaktPartnerzy