O nas

NASZE WYPRAWY

Zajmujemy się prowadzeniem wpraw i trekkingów na wysokie szczyty Ameryki Południowej. Podróżujemy tam od 2000 roku. Korzystamy ze znajomości odwiedzanych rejonów i naszego doświadczenia organizacyjnego, a tam gdzie jest to potrzebne, współpracy miejscowych przewodników górskich i agencji turystycznych. Nasze wyprawy odbywają się w niedużych, kilkuosobowych grupach, co zapewnia elastyczną działalność oraz właściwą współpracę w zespole. Ze względu na charakter wyjazdów, od osób biorących w nich udział oczekujemy posiadania doświadczenia górskiego (na poziomie przynajmniej alpejskim), odpowiedniego przygotowania, a także świadomości związanego z nimi ryzyka. Dokładamy starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i właściwy przebieg aklimatyzacji uczestników oraz zapewnić im przeżycie przygody i satysfakcji z osiągania celów.


DLACZEGO ANDY?

Dla alpinistów i turystów wysokogórskich jest to rejon olbrzymich możliwości. Andy są jednym z największych łańcuchów górskich świata - około 100 szczytów o bardzo zróżnicowanych trudnościach wznosi się na wysokość powyżej 6000 metrów. Wśród nich, każdy znajdzie cel odpowiadający jego doświadczeniu i aspiracjom. Pod względem wysokości i dostępności Andy z powodzeniem mogą stanowić pośredni etap między stosunkowo ucywilizowanymi górami Europy a dzikimi szczytami Azji. Ameryka Południowa to również wiele miejsc wartych zobaczenia, wyjątkowa przyroda, legendarna historia indiańskich cywilizacji, gościnni mieszkańcy oraz - tak odmienny od naszego, pozbawiony pośpiechu styl życia. 

   

PROWADZĄCY

Andrzej Kurowski - alpinista. Wspina się od 30 lat - w Tatrach, Alpach (m.in. przeszedł północne ściany Dru, Droites, Piz Badile), na Kaukazie i w Tień-Szaniu. Ponad 100 razy wszedł na szczyty alpejskich czterotysięczników, w tym na wszystkie w Szwajcarii. Organizował i brał udział w wyprawach w Andy, Himalaje Garhwalu i w góry Afryki Równikowej. Ameryka Południowa i Andy są jego największą fascynacją - prowadził wyprawy i trekkingi na szczyty w Argentynie, Boliwii, Chile, Ekwadorze, Peru i Meksyku. Poza górami - pilot wycieczek, instruktor rekreacji, z wykształcenia (i zamiłowania) historyk.

© 2014 NaSzczycie.pl

Strona głównaO nasWyprawyKontaktPartnerzy